Hazardujte zodpovedne

Online hazardné hry sú predovšetkým o zábave. Ide o to, aby ste si užili výzvu hrania nových hier a postavili svoj um proti automatom, kolegom stávkujúcim a krupiérom naživo. Pridané je aj vzrušenie zo získania nepárnej výhry alebo jackpotu. Dôležité je však hrať hazardné hry zodpovedne a to tu v Gambling ORB vždy odporúčame.

Vo chvíli, keď je vaším hlavným cieľom pri online hazardných hrách vyhrať peniaze, musíte sa zastaviť a prehodnotiť svoje priority. Vaším cieľom by mala byť zábava a ak sa vám stane, že pri tom vyhráte pár AUD, berte to ako bonus. Zodpovedné hranie je o nemíňaní peňazí, ktoré si nemôžete dovoliť.

Hranie online pokies alebo kasínových stolových hier je skvelá forma zábavy. Pokiaľ hráte hazardné hry zodpovedne, je to skvelý spôsob trávenia voľného času.

Ale ak vy alebo niekto, koho poznáte, prejavujete známky závislosti, musíte vedieť, čo robiť, a o tom je tento článok GamblingORB.

Obsah

  Ďalšia forma platenej zábavy

  Ďalšia forma platenej zábavyVšetci sa potrebujeme zabávať. Všetka práca a žiadna hra robí z Jacka (alebo Jill) nudného chlapca (alebo dievča), ako sa hovorí. Väčšina zábavy v Austrálii stojí peniaze. Výlet do kina, miesta v opere, dokonca aj večer v miestnej krčme so svojimi kamarátmi; všetky stoja peniaze a online stávkovanie nie je iné.

  Rozdiel je v tom, že môžete vyhrať pár dolárov, keď hráte online pokies alebo blackjack alebo čokoľvek iné. Práve to vzrušenie alebo, čo je horšie, očakávanie, vás môže dostať do problémov. Treba vedieť hrať zodpovedne a ak to nedokážete, musíte sa to naučiť.

  Zodpovedné hranie začína vykonaním prieskumu

  Zodpovedné hranie začína vykonaním prieskumuNikdy by ste sa nemali do ničoho ponáhľať naslepo. Vždy, keď niečo prvýkrát vyskúšate, musíte si urobiť malý prieskum, aby ste vedeli, do čoho idete. Nezačali by ste napríklad hrať blackjack, keby ste boli úplne neznalý pravidiel, však? To isté platí pre akúkoľvek formu online hazardných hier.

  Pozrite sa na niekoľko Austrálskych webových stránok. Neregistrujte sa ani nehrajte; toto je len výskum, takže si ich pozrite. Pozrite si ich zmluvné podmienky. Ak existujú nejaké slová, ktorých význam nepoznáte, napríklad „požiadavky na stávkovanie“, preskúmajte konkrétne tieto slová. Pozrite si niektoré sociálne médiá a chatovacie stránky súvisiace s hazardnými hrami.

  Stanovenie niektorých limitov predtým, ako začnete hazardovať

  Je príliš ľahké nechať sa uniesť týmto momentom. Preto si musíte nastaviť nejaké limity.

  #1 Nastavenie peňažného limitu hazardnej relácie

  Nastavenie peňažného limitu hazardnej relácieObmedzenie počtu austrálskych dolárov, ktoré ste ochotní minúť v jednej hazardnej relácii, je dobrým miestom, kde začať so zodpovednou hráčskou etikou. Už by ste mali vedieť, koľko voľnej hotovosti vám zostáva po zaplatení účtov a životných nákladov. Toto sú jediné peniaze, do ktorých by ste mali ťukať. Nikdy sa nesnažte minúť to, čo nemáte.

  #2 Nastavenie časového limitu hazardnej relácie

  Po rozhodnutí o hotovostnom limite je ďalším krokom na ceste k zodpovednému hraniu hazardných hier stanoviť časový limit pre každú online reláciu. Je až príliš jednoduché nechať sa uniesť daným momentom a čím dlhšia je vaša relácia, tým viac dolárov pravdepodobne miniete. Stanovte si teda časový limit a dodržujte ho.

  Ovládajte svoje správanie pri hazardných hrách

  Všetko je veľmi dobré, začíname s dobrými úmyslami. Ak sa však dostanú na vedľajšiu koľaj, akonáhle sa dostanete do online stávkovej relácie, môžete sa dostať do problémov. Takže ďalšia časť tohto GamblingORB o tom, ako sa naučiť zodpovedne hrať, sa zameriava na to, aby ste stáli pri svojich zbraniach.

  #1 Dávajte si pozor na bonusy

  Dávajte si pozor na bonusyVäčšina austrálskych hráčov začína online stávkovanie nárokom na uvítací bonus. Je to najobľúbenejší typ bonusu a všetky kasína ich majú, aby prilákali nových hráčov na svoje platformy. Sú formulované v podmienkach, ktoré sa zdajú byť veľmi štedré a hráči si ich často nárokujú a vyhrajú nejaké peniaze, len aby zistili, že si svoje výhry nemôžu vybrať, kým nesplnia požiadavku na stávkovanie bonusu.

  Toto je klasický prípad, keď austrálsky hráč môže stratiť zo zreteľa časové a finančné obmedzenia, ktoré stanovil ako súčasť pravidiel zodpovedného hazardu. Vzrušenie z vykonania potrebných dodatočných vkladov a ich prehraním, aby ste získali prístup k svojim výhram, prevláda. nenechaj to.

  #2 Pochopenie, že dom zvyčajne vyhráva

  Pochopenie, že dom zvyčajne vyhrávaVšetky online stávkové hry, či už ide o pokies alebo stolové hry, majú výhodu House edge a percento RTP (Return to Player). Najmenšia domáca výhoda je zvyčajne 1,5% a to platí pre niektoré varianty blackjacku. Ak je okraj domu 1,5 %, znamená to, že RTP je 98,5 %. Nikdy neuvidíte RTP 100% alebo viac, čo v podstate znamená, že stratíte z dlhodobého hľadiska. Pochopenie tohto je základom zodpovedného hrania hazardných hier.

  Tím v Gambling ORB si plne uvedomuje, že v krátkodobom horizonte môžete odolať trendu a vyhrať. Ale počas dlhšieho kúzla alebo počas mnohých sedení prehráte.

  #3 Nenaleťte na klam hráča

  Nenaleťte na klam hráča„Hazardným omylom“ je presvedčenie, že opakujúce sa okolnosti zopakujú predchádzajúce víťazstvo. To je svinstvo. Všetky riadne licencované a regulované austrálske online kasína majú RNG (generátory náhodných čísel), ktoré určujú výsledok hier, či už ide o hry pokies, karty alebo iné stolové hry. Kľúčovým slovom je tu „náhodné“ a pochopenie, ktoré je základom pre učenie sa hrať zodpovedne.

  Slovníkové vysvetlenie slova „náhodný“ je „výsledok, ktorý sa vyskytuje bez určitého cieľa, dôvodu alebo vzoru“. Platformy online stávkovania míňajú veľa peňazí na to, aby boli RNG nezávisle auditované a certifikované, že produkujú náhodné, spravodlivé herné výsledky. GamblingORB potvrdzuje, že opakujúce sa okolnosti nie sú nič iné ako náhoda.

  Používanie nástrojov zodpovedného hrania

  Ak chcete posunúť svoj zodpovedný prístup k hazardným hrám na ďalšiu úroveň, možno budete chcieť „formalizovať“ svoje vlastné obmedzenia pomocou nástrojov, ktoré ponúkajú online kasína, ktoré používate. Tu sú niektoré z najpopulárnejších nástrojov v okolí.

  Nástroj na obmedzenie stávok na zodpovedné hranie

  Tento nástroj vám umožňuje nastaviť denný, týždenný alebo mesačný limit vkladu. Po zavedení vás austrálska platforma upozorní, ak sa pokúsite prekročiť tento limit. Nie sú ovplyvnené prevodmi peňazí medzi rôznymi peňaženkami ani akýmikoľvek výbermi, ktoré by ste mohli uskutočniť. Akékoľvek zvýšenia, o ktoré sa pokúsite, sa prejavia až po 7 dňoch, zatiaľ čo akékoľvek zníženia sa prejavia okamžite.

  Nástroj na obmedzenie straty

  náš tím v Gambling ORB vám môže povedať Je to jednoduchý spôsob, ako zvýšiť svoje straty. Ale pomocou nástroja Loss Limit Tool môžete obmedziť sumu, ktorú môžete stratiť alebo previesť za určité obdobie.

  Nástroj Gamble Responsible Time Out

  Austrálski stávkujúci, ktorí zažívajú sériu prehier, môžu použiť tento nástroj na pozastavenie prístupu do kasína na 1 až 30 dní.

  Nástroj Gamble Responsible Time OutMedzi ďalšie nástroje, ktoré vám môžu pomôcť pri zodpovednom hraní hazardných hier, patria:

  • Nástroj Kalkulačka rozpočtu – Pomáha vám analyzovať vaše príjmy a výdavky, aby ste dosiahli potenciálny rozpočet na stávkovanie.
  • Kontrola reality – Tento nástroj zohľadňuje všetky hry so skutočnými peniazmi, ktoré hráte. Funguje to pri uzatváraní stávok. Aplikuje sa na základe relácie po relácii a po každej relácii dostanete správu. Nie je to obmedzujúce – je to informatívne.
  • Sebahodnotenie zodpovedného hrania – Toto je nástroj, ktorý vám kladie množstvo otázok o vašich hazardných aktivitách. Na základe vašich odpovedí naznačí, či hráte zodpovedne, alebo by ste mohli mať problém.

  Posledným z dostupných nástrojov je nástroj sebavylúčenia, ktorý je súčasťou nižšie uvedenej diskusie.

  Čo by ste mali robiť, ak máte pocit, že nemôžete prestať hazardovať

  Ak máte pocit, že chcete prestať hrať hazardné hry, ale máte s tým ťažkosti, možno budete musieť použiť nástroj na sebavylúčenie. Je to posledný krok, ktorý musí urobiť každý Austrálčan, ak sa bojí, že nemôže hrať zodpovedne.

  Čo by ste mali robiť, ak máte pocit, že nemôžete prestať hazardovaťSebavylúčenie, označované aj ako sebazakázanie, je dobrovoľným krokom, ktorý môže urobiť každý austrálsky hráč. Po nadobudnutí účinnosti úplne vylučuje hráča z oblastí stránok s hazardnými hrami alebo stránok s online stávkovaním. Všetky Aussie stávkové platformy musia svojim zákazníkom poskytnúť túto možnosť.

  V celom Austrálii existujú rôzne programy sebavylúčenia. Majú tendenciu pracovať podobným spôsobom.

  • Vyberte platformu, z ktorej chcete byť vylúčení.
  • Podpíšte listinu alebo elektronicky potvrďte na platforme dĺžku vylúčenia.

  GamblingORB radí austrálskym hráčom, aby dlho a dôkladne premýšľali pred aktiváciou príkazu na sebavylúčenie. Akonáhle je v platnosti (zvyčajne je 24-hodinová lehota na rozmyslenie), nie je možné ho odvolať, kým neskončí požadovaná lehota na vylúčenie.

  Ak si myslíte, že potrebujete pomoc, tu je niekoľko podporných organizácií , s ktorými sa môžete porozprávať o tom, ako hrať hazardné hry zodpovedne predtým, ako urobíte unáhlené rozhodnutie a pri spätnom pohľade ho oľutujete – spoločnosti ako GamCare a BeGambleAware.org. Môžete si tiež prečítať príručku „Závislosť na hazardných hrách a problémové hranie“ na webovej lokalite helpguide.org .

  Späť na začiatok