Pomôžte sebe alebo niekomu inému pri probléme so závislosťou od hazardných hier

Stávkovanie v tej či onej forme si v Slovensko každoročne užíva 6,8 milióna ľudí. Predstavuje 39 % populácie. Pre drvivú väčšinu ide o neškodnú a zábavnú formu zábavy. Ale menšina má problémy a môže sa stať obeťou závislosti na hazardných hrách. Práve pre túto menšinu je tento článok z Gambling ORB napísaný.

Scéna online stávkovania v Slovensko znamená, že ľudia môžu stávkovať kdekoľvek – aj keď sú na cestách.

Ak vy alebo niekto, koho poznáte, prejavujete známky problémového stávkovania, je dôležité, aby ste okamžite získali pomoc s online hazardom. V tomto článku sa my tu v GamblingORB ponoríme do toho, aké varovné signály si treba všímať a aké možnosti máte na nápravu situácie.

Čo robí závislosť od hazardných hier vám, vašim priateľom, blízkym a vášmu spoločenskému životu

Slovensko má jeden z najhorších problémov so závislosťou od hazardných hier na svete. Priemerná strata na obyvateľa je 1 300 EUR. Toto číslo stúpa na 21 000 dolárov pre problémových hráčov. Keďže takmer tri štvrtiny populácie niekedy v priebehu roka stávkujú, hrozba, že skončí so závislosťou od hazardných hier, je veľmi reálna.

pomoc pri závislosti od hazardných hierDôsledky problémového hrania zahŕňajú stratu majetku aj peňazí. Závislí sa môžu uchýliť k predaju majetku, ako sú autá a domy. Môžu akumulovať vysoké úrovne dlhu. Často si požičiavajú peniaze od úžerníkov. Závislí od hazardných hier niekedy začnú kradnúť peniaze zo svojho pracoviska, priateľov a rodín.

Klamstvo sa stáva normou, keď sa závislí snažia skrývať svoje problémy. Tento typ správania ničí dôveru a vzťahy

je Skoncovať s hazardom nie. Práca alebo škola nevyhnutne trpia. Narastajúci stres z ďalšej straty peňazí a rastúceho dlhu ohrozuje emocionálnu pohodu. Závislí sa stávajú náladovými a podliehajú pocitu veľkej úzkosti, ktorá môže vyústiť do záchvatov paniky.

Vyhľadať pomoc slovenský špecialistu na problémové hazardné hry je najlepším riešením.

Odhaľovanie príznakov závislosti od hazardných hier

Rozpoznať príznaky závislosti na hazardných hrách je zvyčajne jednoduchšie u iných ako u vás samotných. Ľudia majú tendenciu prehliadať problémové problémy alebo sa za ne ospravedlňovať, keď sa pozerajú na seba.

Finančné znaky, na ktoré si treba dať pozor

Finančné znaky, na ktoré si treba dať pozorFinančné problémy sú zvyčajne prvým prejavom problému s hazardom.

  • Ak zdieľate bankový účet s niekým, kto je závislý na hazardných hrách, môžete si všimnúť, že peniaze sú vyberané bezdôvodne. Voľné peniaze, ktoré zostali po dome v pohároch, peňaženkách a peňaženkách, sa môžu stratiť.
  • Ak závislý nemôže nájsť žiadne peniaze, ktoré by sa mu povaľovali, môže sa uchýliť k založeniu cenných vecí z domu.
  • Ak zistíte, že nemáte prístup k bankovým výpisom, alebo narazíte na nezaplatené účty a posledné upomienky – všetky tieto veci môžu naznačovať problém s hazardom.

Ak vy alebo niekto, koho poznáte, vykazuje niektorý z vyššie uvedených príznakov, zavolajte na linku pomoci pre hazardných hráčov a požiadajte o radu.

Zmeny nálady a správania

Ako už bolo spomenuté, Slovensko so závislosťou na stávkovaní zvyčajne podstupujú zmeny nálady a správania. Medzi znaky, na ktoré si treba dávať pozor, patria:

  • Byť nekomunikačný a stiahnutý
  • Nekvalitná funkčnosť na pracovisku
  • Zdá sa, že máte obavy alebo prejavujú známky nepokoja bez dôvodu.
  • Pôsobiť bezmocne, frustrovane alebo depresívne alebo sa vyhrážať samovraždou.
  • Zmeny v každodenných návykoch vrátane stravovania, spánku a libida
  • Pokúšať sa presadiť kontrolu nad ostatnými alebo manipulovať s nimi.
  • Byť príliš pôvabný alebo hrozivý

Zmena nálady a správania môže byť veľmi znepokojujúca pre blízkych priateľov a blízkych. Tieto typy symptómov možno riešiť prostredníctvom poradenstva v oblasti hazardných hier.

Sledujte, čo robia kompulzívni hráči so svojím časom

Keď má niekto závislosť od hazardných hier, strávi stávkovaním toľko času, koľko len môže. Tento čas navyše bude vynaložený na úkor niečoho iného, ​​takže dávajte pozor na:

  • Pravidelne chýba na spoločenských stretnutiach a nie je ochotný vysvetliť prečo.
  • Opakované meškanie na schôdzky
  • Pravidelné čerpanie pracovného voľna.
  • Bežné práce si vyžadujú viac času, ako je potrebné.

Slovensko, ktorí sa snažia skryť kompulzívnu poruchu stávkovania, môžu byť veľmi vynaliezaví. Musia sa snažiť vysvetliť svoju neprítomnosť. Ale ak sa chystáte niekomu ukázať, ako prestať hrať hazardné hry, musíte byť schopní tieto výhovorky prehliadnuť, aj keď tým niekým ste vy a tieto výhovorky si robíte sami.

Rôzne spôsoby, ako si môžete pomôcť poraziť závislosť od hazardných hier

Slovensko s problémami s hazardnými hrami majú otvorených niekoľko možností, pokiaľ ide o snahu získať späť kontrolu. Môžeš:

  • Obráťte sa na horúcu linku pomoci pre hazardné hry na čísle 1800 858 888
  • Spojte sa s podpornou organizáciou, akou je Anonymní hráči
  • Porozprávajte sa s finančným poradcom

Môžete sa tiež pokúsiť porozprávať s osobou, ktorej môžete dôverovať. Môže to byť člen vašej rodiny alebo domácnosti. Môže to byť blízky priateľ, vedúci komunity, váš lekár a nejaký iný zdravotnícky pracovník.

motivácia prestať hrať hazardné hryJe dôležité mať motiváciu prestať hrať hazardné hry . Bez akejkoľvek vonkajšej pomoci sa naučiť, ako prestať s hazardnými hrami sami, zvyčajne končí neúspechom.

Nemyslite si, že nemáte problém s hazardom, pretože ste závislý iba na online pokies. Na type hier, na ktorých ste závislí, nezáleží. Môže to byť blackjack, ruleta, hranie pokru alebo pokies. Pokúšať sa prekonať závislosť od pokey je rovnaké ako pokúšať sa prekonať akýkoľvek druh nutkania na stávkovanie.

Vašou prvou zastávkou by mala byť snaha získať pomoc s online hazardnými hrami. Organizácie ponúkajú podporu každému, koho hazardné hry ovplyvňujú. My tu v Gambling ORB vám môžeme poradiť a nasmerovať vás správnym smerom, ale na konci dňa ste to len vy, kto môže podnietiť príslušné kroky.

Vyhľadajte možnosti poradenstva a terapie

Na pomoc so závislosťou od hazardných hier v Slovensko spustila slovenský vláda národný register sebavylúčenia. Sebavylúčenie je však do značnej miery poslednou možnosťou. Je lepšie začať s poradenstvom a terapiou.

prestať s problémom hazardných hier v SlovenskoNie je to také zlé, ako by to mohlo znieť. Organizácie ako Gambling Help Online, o ktorých sme práve hovorili, ponúkajú možnosť živého online rozhovoru s profesionálom teraz, kedykoľvek si vyberiete. Môže sa ukázať ako skutočne užitočné.

Všetci títo poslanci sú profesionáli. Možno zistíte, že rozhovor s nezávislým odborníkom, súkromne a dôverne, môže skutočne pomôcť. Táto druhá osoba sa môže pozrieť na vašu individuálnu situáciu z nového a objektívneho hľadiska a je špeciálne vyškolená v hodnotení a analýze problémových stávkarov.

Ako sme už povedali, slovenský hráči sú veľmi nezávislí ľudia, ale získanie pomoci s online hazardom týmto spôsobom môže rozptýliť akúkoľvek stigmu a cítiť sa oveľa menej skľučujúco, pretože ide o dôverný a bezpečný online proces.

Môžete dokonca začať hrať e-mailom.

Výhody a nevýhody online poradenstva

ProfesionáliNevýhody
Pohodlné a flexibilnéPísomná alebo textová komunikácia môže viesť k nesprávnej interpretácii
Žiadne čakacie zoznamy, žiadne cestovanie a žiadne nákladyRýchlosť písania alebo synchronizácia môže byť frustrujúca
Otvorené pre každého, koho hazardné hry ovplyvňujúNevhodné pre naliehavé, krízové ​​situácie

Prekonanie strachu z lekárskeho ošetrenia

prestať hrať na vlastnú päsťMyšlienka na lekárske ošetrenie nemusí byť príťažlivá pre niektorých slovenský hráčov, ale môže skutočne pomôcť.

Kognitívno-behaviorálna terapia (CBT) môže byť použitá na prekonanie logiky hazardných hier, skúmanie vecí, ako je šanca vyhrať presvedčenie človeka o šťastí, keď sa snaží hrať šikovne v hrách, ktoré nie sú založené na kvalifikácii.

Pokiaľ ide o iné problémy spojené so závislosťou od hazardných hier, ako je úzkosť, depresia a sociálne vylúčenie, psychologické terapie môžu byť veľmi užitočné.

Rozhovor s finančným poradcom môže tiež pomôcť pri hľadaní alternatív k zúčtovaniu dlhu.

Zapojenie sa do skupinovej terapie

skupinová terapia hazardných hierSkupinová terapia je ďalšou možnosťou, pokiaľ ide o závislosť od hazardných hier. Ak nechcete ísť cestou online, vždy môžete začať tým, že sa porozprávate so svojím lekárom, a ak je to potrebné, môže vám odporučiť vhodného psychológa.

Môžu byť usporiadané skupinové psychoterapeutické sedenia, ktoré vám umožnia prediskutovať vaše problémy a porozprávať sa o možných terapiách s vašimi rovesníkmi pod odborným vedením.

Zastavte navždy hazard prostredníctvom sebavylúčenia

prestať hrať navždy so sebavylúčenímSebavylúčenie je posledná možnosť na stole, ak máte problém so závislosťou od hazardných hier. Mali by ste ho skutočne užívať až po vyčerpaní všetkých alternatív. Zistíte, že všetky špičkové slovenský online kasína majú zavedený proces sebavylúčenia. Ak máte pocit, že je to pre vás jediná možnosť, môžete kontaktovať tím podpory pre online hazardné hry v príslušnom online kasíne a zaradiť sa do zoznamu vylúčených.

Ak ste sa rozhodli pre úplné vylúčenie z tejto platformy, bude to mať za následok zrušenie vášho členstva v kasíne. Niektorí hráči z Slovensko sa však rozhodnú zakázať alebo sa sami vylúčiť z určitých hier.

Na niektorých platformách máte možnosť nastaviť denné, týždenné alebo mesačné limity vkladov. Praktiky sa v jednotlivých kasínach líšia.

Slovensky národný register sebavylúčenia

Tím v GamblingORB sa už predtým zmienil v slovensky národnom registri sebavylúčenia. Ide o dobrovoľný proces, v rámci ktorého si každý slovenský, ktorý má pocit, že má problém so stávkovaním, môže zakázať účasť na akýchkoľvek interaktívnych stávkových službách za hranicami štátov na obdobie od minimálne troch mesiacov až po navždy.

Verí sa, že bude čoskoro spustený. Slovensko stávkujúci, ktorí majú problémy so závislosťou od hazardných hier, budú okrem sebavylúčenia vylúčení aj z priamej inzercie a propagácie online hazardných hier. Po registrácii bude hráčovi zakázaný vstup do všetkých slovenský kasín až do konca ich vybraného až do konca obdobia vylúčenia. Akciu nie je možné vrátiť späť.

Všetky slovenský online platformy budú mať dve v súlade s legislatívou, keď vstúpi do platnosti.

Ďalšie národné programy sebavylúčenia

ako prestať s hazardomNiekoľko ďalších krajín už podobné programy zaviedlo. Napríklad Spojené kráľovstvo má svoj program Gamstop , ktorý sa vzťahuje na všetky online stávkové platformy v Spojenom kráľovstve, ktoré sú licencované Komisiou pre hazardné hry Spojeného kráľovstva. Švédsky inšpektorát pre hazardné hry má podobný program s názvom Spelpaus .

Všetky tieto programy sebavylúčenia majú jedno spoločné. Zakazujú hráčom prístup na akékoľvek webové stránky licencované ich národnými licenčnými orgánmi. Nemôžu však zabrániť hráčom v prístupe do online kasín licencovaných inými agentúrami, ako sú oni sami.

Ďalšie programy zákazu hazardných hier na mieru

Pomoc s online hazardnými hrami je dostupná aj v špecializovaných programoch, ako sú Gamban a Gamlock . Tieto programy nie sú špecifické pre jednotlivé krajiny. Môžete ich použiť na vylúčenie zo stávkových stránok po celom svete. Tieto programy majú aj detskú kontrolu, ktorá vám umožňuje odoprieť deťom s problémami so závislosťou od hazardných hier prístup k online stávkovým platformám.

Diskrétne získanie pomoci so závislosťou od hazardných hier

poradenstvo v oblasti hazardných hierNikto nerád priznáva, že má závislosť od hazardných hier. Nie je to niečo, čo chcú vysielať. Preto vzniklo množstvo anonymných organizácií pomoci. Problémové hranie, samozrejme, nie je len slovenský problém, a preto má mnoho krajín na celom svete tieto typy agentúr.

Celosvetové anonymné organizácie pomoci

Ako súčasť nášho záväzku tu v Gambling Orb pomáhať ľuďom zistiť, ako prestať hrať hazardné hry alebo kontrolovať stávkové aktivity, s potešením zverejňujeme podrobnosti o nasledujúcich agentúrach.

Anonymní hráči

Gamblers Anonymous bola založená v roku 1957 a má zástupcov po celej planéte. Jedinou kvalifikáciou pre stávkujúcich, ktorí sa chcú pripojiť, je to, že túžia a potrebujú motiváciu prestať hrať alebo ho ovládať. Majú 12-krokový program, do ktorého sa môžu gambleri pustiť, aby spravovali svoje stávkové aktivity. Na webovú stránku GA máte prístup na adrese http://www.gamblersanonymous.org/ga/ .

Národná rada pre problémové hazardné hry

NCPG je charitatívna organizácia, ktorá pomáha ľuďom so závislosťou od hazardných hier a ich rodinám v Spojených štátoch. Nemá žiadnu príslušnosť k stávkovému priemyslu. Ich webová stránka obsahuje informácie a pomoc, ktorá je dostupná pre jednotlivé štáty. Ich webovú stránku je možné navštíviť na adrese http://www.ncpgambling.org .

Tabuľka obsahuje kontaktné informácie týkajúce sa iných agentúr zaoberajúcich sa závislosťou od hazardných hier po celom svete.

KrajinaOrganizáciaKontaktné údaje
Argentínawww.gamerresponsible 0800-333-0333,
RakúskoPomoc pri závislosti od hazardných hier (1) 544 13 57
BelgickoČO 02 423 03 33
BrazíliaAnonymní hráči (11) 3229-1023
KanadaProblém Hazardné hry 1-866-531-2600
ČilePsychológovia Gambling Čile 9 222 3860
FrancúzskoIFAC + 33 (0)2 40 84 76 20
NemeckoZodpovedné hazardné hry: Závislosť na hazardných hrách 0800-1 37 27 00
TalianskoTVNGA 800 55 88 22
HolandskoAGOG 0900-2177721
NórskoLinka pomoci 800 800 40
PortugalskoZodpovedné hranie 213 950 911
ŠpanielskoFEJAR 900 200 225
ŠvédskoSprievodca 020-819 100
ŠvajčiarskoHľadá sa Švajčiarsko 021 321 29 11

Užitočné čísla linky pomoci pre slovenský hráčov

Tento Gambling ORB sa zameriava na stávkarov, ktorí hľadajú pomoc s online hazardom v Slovensko, takže tu sú niektoré podrobnosti o webových stránkach, dúfame, že vám budú užitočné.

  • org.au – Táto organizácia predstavuje jednoduchý a pohodlný hodnotiaci nástroj a navyše bezplatnú pomoc, ako sa vysporiadať s problémovým stávkovaním.
  • vic.gov.au – Táto webová stránka obsahuje odkazy na pomocné služby, ktoré poskytuje Victorian Responsible Gambling Foundation.
  • sa.gov.au – Táto organizácia ponúka bezplatnú linku pomoci 24 hodín denne, 7 dní v týždni. Je súkromná, dôverná a poskytuje pomoc tým, ktorí ju potrebujú.

Pomoc priateľovi, ktorý je závislý na hazardných hrách

podpora online hazardných hierSnažte sa nedopustiť, aby sa zmocnil hnev alebo frustrácia. Je dôležité nepôsobiť výhražne alebo odsudzujúco.

Nikdy neponúkajte splatenie cudzích dlhov spôsobených hazardnými hrami. Môže to vytvoriť nesprávny precedens. Lepším prístupom je navrhnúť finančné poradenstvo.

Snažíme sa niekoho presvedčiť, že potrebuje pomoc alebo liečbu

Presvedčiť seba alebo niekoho iného, ​​že potrebujú pomoc, je jednou z najťažších vecí. To je. Avšak jediná cesta vpred.

Späť na začiatok